Wombaty

Stado lwów to duma, lemury żyją w konspiracji, a kilka fretek to już niezły biznes. Gąsienice i żaby tworzą armie, sowy parlamenty, gepardy koalicje, a krokodyle kongregacje. Skąd jednak pomysł, by grupę wombatów określać jako wisdom?

Podobnoż w powszechnej opinii są grube, leniwe, powolne i pokraczne. Potrafią porządnie pogryźć i podrapać, przydusić przeciwnika o ścianę tunelu, a także skutecznie poturbować człowieka – w końcu kto potrafiłby się przeciwstawić żywej, trzydziestokilowej piłce, podcinającej nogi z prędkością nawet do czterdziestu kilometrów na godzinę?

Fatso the Fat-Arsed Wombat był nieoficjalną maskotką Letnich Igrzysk Olimpijskich w Sidney w 2000. W 2014 karierę w Internetach zrobił Patrick, największy i najstarszy żyjący w niewoli wombat – a już na pewno największa wombacia gwiazda.

Nie jestem jeszcze aż tak wiekowa jak Patrick, zdecydowanie mniej pocieszna i sympatyczna, nad kwestiami mądrościowymi lepiej też się nie rozwódźmy…

Nie znam się na niczym, wypowiadam się o wszystkim. Mądra robię się dopiero po szkodzie.

Ej, ciekawe, czy wombaty lubią piwo?

Reklamy

4 thoughts on “Wombaty”

 1. w zyciu nie slyszalam o wombatach! Ignorantka totalna. Ale sa za to niedlakeo mnie na malej wyspce wallabies …. hahaha. Slyszlaes o nich? I na dodarek o tym, ze zyja w irlandii? :)

  Polubienie

  • Co one robią w Irlandii? O.O Kojarzyłam stwora, ale tylko wizualnie – jak byłam mała patrzyłam za dużo książek i filmów przyrodniczych (;

   Tam ignorantka ;D Ignorancja zaczyna się wtedy, gdy człowiek uważa, że wszystko wie i więcej uczyć się nie musi.

   Polubione przez 1 osoba

   • Sa one na wyspie niedaleko mnie – Lambay Island. Wyspa prywatnych rekach jakis Anglikow ktorzy chcieli zasiedlic ja nietypowymi dla Irlandii zwierzetami. I podobno gdy w latach 80tych za duzo bylo tych mini kangurkow w dublinskim zoo, dyrektor zoo spytal tych Angikow czy wezma kangurki na wyspe. I wzieli. I maja sie podobno dobrze. ;)

    Polubione przez 1 osoba

   • Oż… Skoro przyjęły się w Irlandii, powinny przyjąć się i w Polsce… Ciekawe, kiedy ktoś na to wpadnie, a właściwie – wyrazi zgodę. Kangury w Polsce – brzmi fantastycznie!
    Ale jakie one muszą być odporne na zmiany klimatyczne…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s